Samorządowe układanki

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Coraz częściej media obiegają informacje na temat planowanych rozmów, koalicji, konkretnych kandydatur. Jako przewodniczący Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska chcę przybliżyć stanowisko mojej organizacji wypracowane przez zgromadzenie i gremia kierownicze.

Kilka dni temu media obiegła informacja dotycząca koncepcji Sojuszu Lewicy Demokratycznej dotyczącej zbliżających się wyborów samorządowych. Każda idea skierowana na spajanie środowisk lewicowych warta jest rozważenia, więc koncepcję przedstawioną przez Leszka Millera przyjmuję z zainteresowaniem. Bez przedstawienia szczegółów ciężko jednak powiedzieć coś więcej. Nie jest jednak tajemnicą, że w kilku województwach przedstawicielki i przedstawiciele DWP prowadzą zaawansowane rozmowy z SLD na temat wspólnego startu w wyborach.Jak informowałem na dwóch zorganizowanych przeze w ostatnich tygodniach konferencjach prasowych Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska porozumiało się z dwiema partiami – Socjaldemokracją Polską oraz Unią Lewicy. Planujemy wspólnie startować w wyborach samorządowych wszędzie tam, gdzie efektywnie funkcjonują nasze struktury. Miejsc takich w skali całej Polski jest dużo.

Bardzo dobre relacje i współpraca łącza Dom Wszystkich Polska z Partią Demokratyczną i Stronnictwem Demokratycznym. Prowadzimy rozmowy na temat samorządu. Koordynatorzy "Domu Wszystkich Polska" mają „zielone światło”, aby z tymi ugrupowaniami dogadywać się jeśli tego wymaga sytuacja w ich regionach.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z Twoim Ruchem, jednak nie możemy zapominać, że wciąż jest to największa parlamentarna partia sytuująca się na lewo od Platformy Obywatelskiej. Poza Warszawa, struktury regionalne DWP nie prowadza rozmów samorządowych z Twoim Ruchem , co nie oznacza że sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

Warszawa jest zresztą specjalnym miejscem przygotowań do wyborów samorządowych. Liczba komitetów, kandydatek i kandydatów na najważniejsze stanowisko w Stolicy przyprawia o zawrót głowy. Jeśli chcemy, aby Centrolewica miała w Stolicy solidną reprezentację samorządową, prywatne ambicje poszczególnych osób musza zostać przez te osoby poskromione. Tutaj prowadzimy także poważne rozmowy praktycznie ze wszystkimi środowiskami, doskonale zdając sobie sprawę z powagi sytuacji i konieczności scalania rozmaitych środowisk.

Nie widzę żadnego powodu, aby doskonali i cenieni w skali całego miasta radni Twojego Ruchu, przedstawiciel mojego Stowarzyszenia i szef stołecznej struktury – Tomasz Sybilski, struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ruchy miejskie i inne ugrupowania nie doszły do porozumienia. Będę do tego dążył. Warszawa jest zbyt ważna, aby przez lokalne niesnaski i prywatne ambicje cierpiała przez kolejną kadencję na problem związany z rządami prawicy
.
Całością spraw związanych z wyborami samorządowymi kieruje w DWP zastępczyni przewodniczącego Paulina Lipińska. O szczegółowych ustaleniach dotyczących startu przedstawicielek i przedstawicieli DWP w wyborach samorządowych będę na bieżąco informował.
Trwa ładowanie komentarzy...